HS Band Roster

2019-20

Piccolo
  1. Elizabeth Buchman, Madison
Flute
  1. Caitlyn Smith, Independence
  2. Alexis Harper, Parsons
  3. Jewel Lunday, Pittsburg
  4. Jaden Spainhower, Columbus
  5. Lucas Songer, Neodesha
  6. Alexa Parker, Columbus
  7. An Nguyen, Independence
  8. MiAngel Thompson, Altamont-Labette County
  9. Claire Rutledge, Independence
Oboe
  1. Molly Servaes, Burlington
Clarinet
  1. Alyssa Smith, Independence
  2. Jocelyn Goodwin, Neodesha
  3. Lanie Walter, Garnett-Anderson County
  4. Hannah Burns, Pittsburg
  5. Corianne Ince, Altamont-Labette County
  6. Jade Umlauf, Independence
  7. Jordan Cardwell, Independence
  8. Jozlynn Gray, Independence
  9. Adryan Nading, Iola
  10. Emma Smith, Galena
  11. Alicia Ramos, Galena
  12. Kali Maxton, Columbus
Bass Clarinet
  1. Mackenzee Willey, Altamont-Labette County
  2. Kara Frech, Pittsburg
  3. Caleb Cheeseman, Columbus
Alto Sax
  1. Louie Hurtado, Galena
  2. Meranda Belew, Pittsburg
  3. Caden Tedlock, Columbus
  4. Michael Price, Iola
Tenor Sax
  1. Vince Nacin, Caney Valley
  2. Sage Colvard, Galena
Trumpet
  1. Jake Jarrett, Columbus
  2. Chris Peine, Garnett-Anderson County
  3. Libby Franks, Uniontown
  4. Cole Belcher, Garnett-Anderson County
  5. Dalton Smith, Buffalo-Altoona-Midway
  6. Kayton Godfrey, Iola
  7. Koby McCarty, Garnett-Anderson County
  8. Joseph Lancaster, LaCygne-Prairie View
  9. Thane Meadows, Humboldt
  10. Danielle Wright, Columbus
  11. Logan Huser, Fredonia
  12. Karlie Chipman, Fort Scott
  13. Megan Laderer, Mound City-Jayhawk Linn
Horn
  1. Marissa Vail, Pittsburg
  2. Grace Schulze, Lebo
  3. Ella McElroy, Columbus
  4. Hayden Pool, Altamont-Labette County
Trombone
  1. Ethan Oglesby, Galena
  2. Koby Myers, Galena
  3. Zac Hyatt, Altamont-Labette County
  4. Jasmine Cantrell, Columbus
  5. Austin Gray, Fort Scott
  6. Lexie Nacin, Caney Valley
  7. Korri Combs, Columbus
Euphonium
  1. Zach Barnes, Garnett-Anderson County
  2. Dixee Lacen, Columbus
  3. Adyson DeCocq, Galena
Tuba
  1. Evan Harries, Pittsburg
  2. Garrett Belcher, Garnett-Anderson County
  3. Tucker Piene, Columbus
  4. Shelby Dunn, Garnett-Anderson County
  5. Devin Williams, Galena
  6. Logan Jones, Pittsburg
Timpani
  1. Carson Hein, Lebo
Mallets
  1. Ainsley Balthazor, Pittsburg
  2. Jadyn Clark, Coffeyville-Field Kindley
  3. Garett Knight, Coffeyville-Field Kindley
Snare
  1. Isaac Durst, Lebo
  2. Trenton Peck, Fort Scott
  3. Nick Lybarger, Garnett-Anderson County
  4. Brandon Darbyshire, Eureka
 
Chairperson
Nancy Riecker
Waverly, KS