Middle School Band

Middle School Band Roster

2019-20

Flute
  1. Lilly Davis, Galena MS
  2. Isabella Gudde, Edna Elem.
  3. Layton Reynolds, Cherokee-Southeast JH
  4. Davis Clark, Parsons MS
  5. Carsen Allen, Fort Scott MS
  6. Brandon Lee, Waverly Jr/Sr HS
  7. Bailey Brewer, Eureka JH
  8. Carli Pool, Bartlett GS
  9. Neveah Meats, Colony-Crest MS
  10. Bobby Ward, Fredonia Jr/Sr HS
  11. Banff Perkins, Eureka JH
  12. Ariana Ramirez, Girard MS
  13. Brooke Palmer, Mound Valley GS
  14. Alt. 1 - Lily Baker, Oswego Jr/Sr HS
  15. Alt. 2 - Janie Pond, Caney-Caney Valley
Oboe
  1. Spencer Gabehart, Parsons-Meadow View GS
Clarinet
  1. Cassidy McMurry, Pittsburg Community MS
  2. Drake Shaw, Independence MS
  3. Abigail Miller, Galena MS
  4. Josh Ozbun, Pittsburg Community MS
  5. Camron Day, Parsons MS
  6. Cierra Lindsey, Mound City-Jayhawk Linn
  7. Amyiah Rupert, Caney-Caney Valley
  8. Brayden Swiler, Chanute-Royster MS
  9. Danielle Smith, Cherokee-Southeast JH
  10. Kacey Mayfield, Bartlett GS
  11. Anne Martin, Frontenac Jr/Sr HS
  12. Destiny Walker, Uniontown JH
  13. Olivia Goodwin, Buffalo-Altoona-Midway
  14. Sydnee Ashenfelter, Fredonia Jr/Sr HS
  15. Kylie Billaci, Waverly Jr/Sr HS
  16. Natalie Scott, Edna Elem.
  17. Alt. 1 - Wes Caldwell, Bartlett GS
  18. Alt. 2 - Heather Lane, Buffalo-Altoona-Midway
Bass Clarinet
  1. Zoe McNabb, Waverly Jr/Sr HS
  2. Ella Burnett, Galesburg MS
  3. Alt. - Hannah Benson, Edna Elem.
Alto Sax
  1. Cole Holler, La Cygne-Prairie View MS
  2. Marin Tersinar, Girard MS
  3. Tionne Johnson, Independence MS
  4. Creed Caldwell, La Cygne-Prairie View MS
  5. Colson Roberts, Galena MS
  6. Daniela Hernandez-Rojo, Pittsburg Community MS
  7. Ruth Frederick, Frontenac Jr/Sr HS
  8. Ezrie Sykes, Altamont GS
  9. Alt. 1 - Jonathan Adam, Pittsburg Community MS
  10. Alt. 2 - Karlee Watson, Caney-Caney Valley
Tenor Sax
  1. Carter Swanson, Parsons MS
  2. Kelsey Hernandez, Parsons-Meadow View GS
  3. Connor Minor, Oswego Jr/Sr HS
Bari Sax
  1. Jacob Danley, Galena MS
  2. Chellby Cosby, Galesburg MS
Trumpet
  1. Apollos Johnson, Independence MS
  2. Karissa Cook, Buffalo-Altoona-Midway
  3. Cedrik Martin, Fort Scott MS
  4. Luke Hert, Sedan MS
  5. Brooklynn Farmer, Parsons-Meadow View GS
  6. Kyle Franks, Uniontown JH
  7. Kassidy Gharmalkar, Oswego Jr/Sr HS
  8. Erin Maddy, Chanute-Royster MS
  9. Madeleine Wanker, Iola MS
  10. Adriel De la Cruz, Independence MS
  11. Emma Thompson, Coffeyville-Roosevelt MS
  12. Kale Godfrey, Iola MS
  13. Alt. 1 - Xander McSherry, Parsons MS
  14. Alt. 2 - Kiersten Kebert, Parsons-Meadow View GS
Horn
  1. Kimberly Owens, Caney-Caney Valley
  2. Liberty Collins, Chanute-Royster MS
  3. Keegan Yarick, Fort Scott MS
  4. Zachary Knemeyer, Mound City-Jayhawk Linn
  5. Tayshawn Brown, Coffeyville-Roosevelt MS
Trombone
  1. Gauge Garner, Frontenac Jr/Sr HS
  2. Jax Hornback, Galena MS
  3. Delilah Wright, Independence MS
  4. Brennan Clark, Girard MS
  5. Blayden Smith, Fort Scott MS
  6. Warren Jungles, Mound Valley GS
  7. Alexis Becker, Mound City-Jayhawk Linn
  8. Bethany Merrick, Mound Valley GS
  9. Alt. 1 - Cadence Oelkers, Edna Elem.
  10. Alt. 2 - Korri Dillow, Galesburg MS
Euphonium
  1. Hannah Smith, Fort Scott MS
  2. Kaylee Angell, Sedan MS
  3. Peyton Hurst, Chanute-Royster MS
Tuba
  1. Beau Bedene, Pittsburg Community MS
  2. Samuel Cole, Fredonia Jr/Sr HS
Percussion
  1. Abigail Shelton, Independence MS
  2. Caleb Annan-Noonoo, Pittsburg Community MS
  3. Noah Vogel, Chanute-Royster MS
  4. Brooklynn Schroeder, Independence MS
  5. Anastin Journot, Independence MS
  6. Shantanna Hardison, Galena MS
  7. Collin Pope, La Cygne-Prairie View MS
  8. Bailey Price, Independence MS
  9. Alt. 1 - Jaden Garcia, Fort Scott MS
  10. Alt. 2 - Bethany Beshear, Independence MS
 
Chairperson
Aaron Shockley
Fort Scott, KS